Wiedeńskie smaki - sznycel i strudel

Cena pakietu od 1951,00 PLN
Zapraszamy do Cafe Central na dwudaniowy lunch: zupa couvert podana z naleśnikami, sznycel wiedeński ze smażonymi ziemniaczkami z pietruszką lub duszona wołowina Tafelspitz z plackami ziemniaczanymi oraz ciasto. Wieczorem - degustacja 4 rodzajów win.

Transport: Samolot

Data wylotu: 17.10.2015

Data powrotu: 19.10.2015

Liczba dni: 3

W każdą sobotę do daty 31.12.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 17.10.2015

Data powrotu: 19.10.2015

Liczba dni: 3

W każdą sobotę do daty 31.12.2017

Zalety programu:

• Prywatny transfer z lotniska do hotelu oraz z hotelu na lotnisko

• Skompresowane i różnorodne menu z kuchni wiedeńskiej
• Bliska odległość między hotelem a Operą Wiedeńską i Pałacem Schӧnnbrun.

 

Plan podróży

Dzień 1 (sobota)

Przelot z Warszawy do Wiednia samolotem rejsowym PLL LOT. Prywatny transfer z lotniska do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny na zwiedzanie miasta. Zachęcamy do spaceru po centrum miasta z parkiem miejskim z pomnikiem  słynnego kompozytora Johanna Straussa. Ciekawą atrakcją jest także wjazd na wieżę widokową, gdzie z tarasu na wysokości 150 m można podziwiać piękną panoramę Wiednia.


Dzień 2 (niedziela)

Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie miasta. Na lunch zapraszamy Państwa do Cafe Central oferującej tradycyjną kuchnię wiedeńską w kulturalno-artystycznym otoczeniu. Cafe Central to słynna wiedeńska kawiarnia, która została otwarta w 1876 r. i na przełomie wieków przyciągała wielu czołowych artystów, pisarzy, naukowców i polityków tego okresu – takich jak na przykład Zygmunt Freud lub Lew Trocki - którzy przychodzili do kawiarni, aby się spotkać, wymienić myśli, a nawet tutaj tworzyć. Literatura i poezja, która powstawała w kawiarniach nosi dzisiaj nazwę literatury i poezji kawiarnianej, a jej twórcy są dzisiaj określani mianem kawiarnianych artystów. Unikalny wystrój wnętrza, przepyszna kawa i domowe słodkości oraz specjały kuchni wiedeńskiej mają wielu wielbicieli. Zapraszamy na dwudaniowy lunch składający się z zupy couvert podanej z naleśnikami, sznycla wiedeńskiego ze smażonymi ziemniaczkami z pietruszką lub duszona wołowina Tafelspitz z plackami ziemniaczanymi oraz ciasto. Wieczorem zapraszamy na degustację win w winiarni Augustinerkeller. Degustacja czterech rodzajów win (dwa czerwone, dwa białe, przekąska) w przepięknej słynnej Augustinerkeller.


Dzień 3 (poniedziałek)

Śniadanie.Czas wolny. Zachęcamy do  zobaczenia pałacu Hofburg – zimowej rezydencji cesarskiej rodziny Habsburgów. Królewskie apartamenty, z niezwykłymi komnatami słynnej cesarzowej Sisi, skarbiec cesarski, strzeżony przez gwardię szwajcarską robią wrażenie nawet na wytrawnych znawcach architektury. Warto także odwiedzić kościół oo. Kapucynów, gdzie pochowani są członkowie rodziny cesarskiej. Wieczorem prywatny transfer na lotnisko w Wiedniu. Przelot do Warszawy.

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Wiedeń - Warszawa

- Prywatny transfer z z/do lotniska w Wiedniu do/z hotelu
 - 2 noclegi w 3* hotelu Lenas Donau  lub podobnym w centrum Wiednia, miejsce w pokoju 2–osobowym, śniadania
 - Obiad w sławnej i tradycyjnej Cafe Central
 - Degustacja win  w wiedeńskiej winiarni Augustinerkeller
 - Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

Wycieczek, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

 

Ważne informacje: serwis na miejscu - obsługa angielskojezyczna. 
 
Opcjonalne jest możliwość zarezerwowania obiadokolacji w hotelu – w zależności od oferty.
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
 
Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży