Toronto i okolice - tydzień to za mało

Cena pakietu od 10960,00 PLN
Jedno z najbardziej wieloetnicznych miast świata. Toronto oferują eklektyczną mieszankę architektury, kuchni i kultury. Spotkasz tu niezwykle miejsca, tolerancyjnych ludzi i usłyszysz ponad 100 języków świata.

Transport: Samolot

Data wylotu: 19.11.2015

Data powrotu: 27.11.2015

Liczba dni: 9

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 19.11.2015

Data powrotu: 27.11.2015

Liczba dni: 9

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Zalety programu:

- Zwiedzanie wodospadu Niagara
- Prywatny przewodnik podczas zwiedzania miasta
- Budzący dreszcz emocji spacer po krawędzi sławnego tarasu widokowego - Canada's National Towe
- Przelot "Dreamlinerem" PLL LOT

 

Plan podróży

Dzień 1 (czwartek)

Przelot z Warszawy do Toronto samolotem rejsowym typu Dreamliner PLL LOT. Przylot o godz. 20:20. Prywatny transfer z lotniska do hotelu.

Po zameldowaniu w hotelu wolny wieczór. Proponujemy udać się do Casa Loma, zbudowanego w 1911 roku, neogotyckiego zamku. Do jego budowy i wystroju użyte wiele cennych materiałów. Zamek oraz otaczający go ogród jest odwiedzany przez niemal pół miliona turystów rocznie.


Dzień 2 (piątek)
Śniadanie. Czas wolny na zapoznanie z miastem. Kanada słynie  z zamiłowania do różnego rodzaju sportów. Dla fanów hokeja punktem obowiązkowym podczas wizyty w Toronto jest prawdziwy mecz ligi NHL lub wizyta w Galerii Sław Hokeja. Natomiast osoby, które interesują się baseballem powinny udac się do Rogers Centre będącego jedym z pierwszych na świecie stadionów z całkowicie odsłanianym dachem.

 

Dzień 3 (sobota)
Śniadanie. Wycieczka nad Wodospady Niagara. Samochód zabierze Państwa na wyprawę w rejon wodospadów, gdzie zobaczyć będzie można min.Table Rock, Floral Clock, Upper Rapids czy Niagara Gorge. Trasa wiedzie urokliwą drogą Niagara Parkway i obejmuje stare miasto Niagara. Podczas wycieczki zostanie zaserwowany lunch w restauracji widokowej, z której można podziwiać wodospad.

 

Dzień 4 (niedziela)
Śniadanie. Czas wolny na zwiedzanie miasta. Warto wtedy udac się na Kensington Market, najbardziej kosmopolitycznego miejsca w Toronto. Stragany, sklepiki, kawiarnie i restauracje  z najdalszych miejsc świata. Można tu dostac prawdziwego, kulinarnego zawrotu głowy. Popołudnie warto spędzić w okolicznościach przyrody, a mianowicie w największym parku w Toronto- Hyde Park.

 

Dzień 5 (poniedziałek)
Śniadanie. Wycieczka z prywatnym przewodnikiem po wielokulturowym mieście. Zobaczyć będzie można charakterystyczne miejsca takie jak min: St. Lawrence Market, Plac Nathana Phillipsa, Nowy Ratusz oraz część podziemnego miasta PATH. Koloryt miasta oraz bogactwo architektury i kultury najlepiej widoczne będzie w centrum. Dodatkowo istnieje możliwość wstępu do licznych muzeów oraz galerii. Wieczorem zapraszamy na rejs po Zatoce Toronto. Podczas trzygodzinnego rejsu zaserwowana będzie wyśmienita kolacja. Z pokładu statku będzie można dobrze przyjrzeć się przepięknej panoramie miasta.

 

Dzień 6 (wtorek)
Śniadanie. Czas wolny. Proponujemy udać się do Art. Gallery of Ontario, największej galerii sztuki w Kanadzie. Zgromadzonych jest tam ponad 26 000 dzieł sztuki kanayjskiej, amerykańskiej i europejskiej i twórców takich jak Picasso, Moore czy van Gogh.  Ponieważ Galeria usytuowana jest niedaleko dzielnicy Chinatown, warto zajrzeć również tam. Będąca kopią nowojorskiego Chinatown, dzielnica stanowi największe skupisko tej narodowości w Ameryce Północnej. Warto zakosztować odrobiny kultury i kuchni Dalekiego Wschodu będąc jednocześnie po drugiej stronie globu.

 

Dzień 7 (środa)
Zapraszamy na spacer na krawędzi słynnej Canada's National Tower. Spacer odbywa się  ponad 350m nad poziomem ulicy, na specjalnej platformie. Każdy przymocowany jest uprzężą do wieży, jednak nie ma barierek zabezpieczających. Podczas 30 minutowej przechadzki można podziwiać panoramę miasta oraz Jezioro Ontario. 


Dzień 8 (czwartek)
Śniadanie. Czas wolny. Prywatny transfer na lotnisko w Toronto. Wylot do Polski o godz. 22:10.

 

Dzień 9 (piątek)

Przylot do Warszawy o godz. 12:30. 

 

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Toronto - Warszawa

- Prywatny transfer z/do lotniska w Toronto do/z hotelu
- 7 noclegów w 3* hotelu, miejsce w pokoju 2-osobowym, śniadania
- „Spacer po krawędzi” na CN Tower
- Rejs u wybrzeża Toronto oraz kolację na statku
- Zwiedzanie wodospadu Niagara, wraz z lunchem oraz zwiedzaniem okolicy.
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu
 

Cena nie zawiera:

Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.
 
Ważne informacje: serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna. 
 
Opcjonalne jest możliwość zarezerwowania obiadokolacji w hotelu – w zależności od oferty.
Cena przelotu w taryfie Economy Class ( przelot w Premium Class lub Business Class za dod. opłatą)
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży