Tel Awiw - Relaks i Zwiedzanie - Premium

Cena pakietu od 4893,00 PLN
Wspaniałe piaszczyste plaże, antyczne zabytki, luksusowe hotele i liczne kawiarnie sprawiają, że to prawdziwy raj dla turystów. Jest jednym z najmłodszych miast Izraela co czyni go nowoczesnym i dynamicznym miejscem, wartym wizyty o każdej porze roku.

Transport: Samolot

Data wylotu: 03.11.2016

Data powrotu: 07.11.2016

Liczba dni: 5

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 03.11.2016

Data powrotu: 07.11.2016

Liczba dni: 5

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Zalety programu:

• Uroczysta Kolacja Szabatowa w hotelu 
• Dwie jednodniowe wycieczki autokarem

• Prywatny transfer z i do hotelu

 

Plan podróży:

Dzień 1 (czwartek)

Wylot z Warszawy o godzinie 22:55. 

 

Dzień 2 (piątek)
Przylot do Tel Awiwu o godzinie 03:50. Nocny transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg, śniadanie. Proponujemy wizytę w dawnym portowym mieście - Jaffa oraz Białym Mieście. Polecamy krótki odpoczynek na lunch z orientalnym menu np."Dr. Shakshuka" lub "Puaa" w Starej Jaffie. Wieczorem Uroczysta kolacja Szabatowa w hotelu. Szabat to dzień wypoczynku po tygodniu pracy; jedno z najstarszych i najtrwalszych świąt w tradycji żydowskiej. Rozpoczyna się w piątkowy wieczór, kiedy kobieta zapala w domu dwie świece oznaczające nadejście szabasu; później trwają modły w  synagodze. Mężczyzna odmawia kidusz nad kielichem wina; spożywa się jeden z trzech posiłków, w czasie których je się specjalne dania: chałę, czulent. Odmawia się hymny, śpiewa specjalnie pieśni. 

 
Dzień 3 (sobota)

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę nad Morze Martwe. W recepcji hotelowej otrzymacie Państwo "lunch pakiet" na drogę. W drodze zatrzymacie się na krótką wizytę w Judei. Po dotarciu nad Morze Martwe będzie można pozwolić sobie na relaks w jednym z licznych resortów znajdujących się w pobliżu. Polecamy kąpiele morskie oraz błotne. Odpłatnie jest możliwość skorzystania z zabiegów w SPA. W drodze powrotnej przystanek w Qumran gdzie odnaleziono w pobliskich jaskiniach historyczne zwoje znad Morza Martwego. Powrót do Tel Awiwu. Polecamy odwiedzenie klimatycznej restauracji "Suzanna". 

 

Dzień 4 (niedziela)

Śniadanie. Wyjazd wczesnym porankiem całodniową wycieczkę "Złota Jerozolima". Wycieczkę w Jerozolimie rozpoczynamy od wyjazdu na Górę Oliwną, gdzie będziemy oglądać przepiękną panoramę na Stare Miasto. To tu znajdują się znane nam Ogrody Oliwne (Getsemani), gdzie w wieczór przed pojmaniem Jezus modlił się wraz z Apostołami. Następnie przejazd na Wzgórze Syjon, gdzie znajdują się: symboliczny grobowiec Króla Dawida. Na terenie wzgórza mieści się Wieczernik, gdzie miała mieć miejsce ostatnia wieczerza Jezusa z apostołami oraz klasztor i kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie przespacerujemy się wybudowaną w czasach rzymskich ulicą Cardo, przejdziemy przez dzielnicę ormiańską i żydowską do słynnej Ściany Płaczu (Western Wall). Dalej przejdziemy Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) do dzielnicy chrześcijańskiej. Via Dolorosa, jest to ulica położona w starej części (obecnie Dzielnicy Muzułmańskiej) Jerozolimy, którą przemierzył Jezus Chrystus dźwigając krzyż na Golgotę. Następny postój to Bazylika Grobu Świętego. Jest to najważniejsza świątynia chrześcijańska położona w Dzielnicy Chrześcijańskiej na Starym Mieście Jerozolimy, w domniemanym miejscu męki, ukrzyżowania, złożenia do grobu i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Odpoczynek i przerwa na lunch (we własnym zakresie). Po południu zwiedzimy Yad Vashem - Pomnik/Muzeum Historii Holocaustu. Miejsce, w którym dokumentuje się historię narodu żydowskiego podczas Shoah, upamiętnia tragedię każdej z sześciu milionów ofiar, które straciły życie w czasie II Wojny Światowej. Późnym wieczorem powrót do Tel Awiwu. 

 

Dzień 5 (poniedziałek)

Wczesne (po północy) wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odlot z Tel Awiwu o godz. 05:20. Przylot do Warszawy o godz. 08:25.

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Tel Awiw - Warszawa

- Prywatny transfer z/do lotniska w Tel Awiwie do/z hotelu 
- 4 noclegi w hotelu sieci Prima 4* (lub podobnym)  w Tel Awiwie, miejsce w pokoju 2-osobowym, 3 śniadania (w piątek, sobotę, niedzielę), 1 kolacja (piatek), 1 lunch pakiet - sobota

- Całodzienna wycieczka "Złota Jerozolima"
- Całodzienny wyjazd nad Morze Martwe
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.
 

Ważne informacje:

- Serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży