Pekin - cesarskie miasto

Cena pakietu od 5859,00 PLN
Pekin jest wielomilionowym miastem, które pretenduje do miana serca globu. Wspaniałe pałace, rezydencje i liczne świątynie przyciągają rzesze turystów spragnionych tradycji Dalekiego Wschodu połączonej z nowoczesnością światowej metropolii.

Transport: Samolot

Data wylotu: 03.12.2015

Data powrotu: 09.12.2015

Liczba dni: 7

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 03.12.2015

Data powrotu: 09.12.2015

Liczba dni: 7

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Zalety programu:

• Zwiedzanie największego na świecie Placu Niebiańskiego Pokoju oraz Zakazanego Miasta
• Trekking po słynnym Murze Chińskim
• Udział w spektaklu „Kung Fu Show”
• Zwiedzanie Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin

• Zwiedzanie obiektów olimpijskich
• Kolacje w klimatycznych, lokalnych restauracjach
• Przelot "dreamlinerem" PLL LOT

Plan podróży:

Dzień 1 (czwartek)

Wylot z Warszawy o godz. 16:30 samolotem typu dreamliner linii PLL LOT . Przelot do Pekinu.


Dzień 2 (piątek)
Przylot do Pekinu o godz. 06:45. Po odprawie – spotkanie z lokalnym przewodnikiem i przejazd do największego cesarskiego ogrodu, jakim jest Letni Pałac. Otoczenie zieleni, klasyczne pawilony wkomponowane w krajobraz, ogromne jezioro Kunming, zajmujące ponad 2/3 powierzchni całego założenia (po wodach którego odbędzie się rejs tradycyjną łodzią), spacer wzdłuż Długiej Galerii, która jest prawdziwą galerią sztuki na świeżym powietrzu – wszystko to pozwoli na „złapanie oddechu” po długiej podróży. Lunch w jednym z pawilonów, znajdujących się na terenie Letniego Pałacu. Po lunchu – przejazd do hotelu, po drodze – krótki postój przy obiektach olimpijskich, jakie pojawiły się w krajobrazie miasta w roku 2008 (czas na zdjęcia) a następnie przyjazd do hotelu i zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Następnie przejazd na Plac Tiananmen  (Plac Niebiańskiego Spokoju), który wyznacza polityczne i społeczne centrum miasta. Ten największy na świecie plac miejski otoczony jest monumentalnymi gmachami Parlamentu, Mauzoleum Przewodniczącego Mao i Muzeum Historii. Przejście do gmachu Opery Narodowej, czas na zdjęcia. Kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg. 

 

Dzień 3 (sobota)
Śniadanie. Przejazd do Świątyni Nieba – największego obiektu sakralnego cesarskich Chin. W parku otaczającym terem Świątyni Nieba codziennie rano mieszkańcy miasta oddają się swoim ulubionym zajęciom, między innymi ćwiczą Tai Chi (bez problemu można do nich dołączyć).  W Świątyni najważniejszym obiektem jest Pawilon Modłów o Pomyślne Plony - unikatowa drewniana budowla, w sposób niespotykany w chińskiej architekturze wpisana w kształt koła. Niezwykły jest też marmurowy, ogromny ołtarz. To właśnie na nim od XV wieku cesarze chińscy modlili się o kolejne, pomyślne lata.
Przejazd do Zakazanego Miasta czyli Cesarskiego Zimowego Pałacu. Ten największy architektoniczny, drewniany kompleks na świecie, pełniący przez prawie 5 wieków rolę rezydencji kolejnych władców z dwóch ostatnich dynastii cesarskich Ming i Qing. To stąd 24 kolejnych cesarzy rządziło państwem, to tu toczyło się życie cesarskiego dworu, pełnego intryg snutych przez służących cesarzom eunuchów, to za tymi murami liczne konkubiny zabiegały przez wieki o cesarskie względy. Lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu – przejażdżka rikszami po najstarszych uliczkach miasta (teren tzw. Hutongów). Chwila relaksu na malowniczej uliczce pełnej barów. Kolacja w lokalnej restauracji. Wieczorem – udział w spektaklu “Kung Fu Show”. Powrót do hotelu. Nocleg. 

 

Dzień 4 (niedziela)
Śniadanie. Świątynia Harmonii i Pokoju – czynne centrum życia religijnego wyznawców lamaizmu (tybetańskiej odmiany buddyzmu), jedna z najpiękniejszych świątyń w mieście. Atmosfera tego miejsca urzeka każdego – wśród wszechobecnego dymu palących się kadzideł unosi się duch Tybetu. Lunch. Wyjazd poza miasto – Wielki Mur: największa na świecie fortyfikacja, wzniesiona ręką człowieka, To monumentalne przedsięwzięcie zapoczątkowane zostało w III w. p.n.e. przez pierwszego cesarza Chin Qin Shihuang’a i kontynuowane przez niemal wszystkie dynastie w historii cesarskich Chin. Wjazd kolejką linową w wyższe partie i zdobywanie chińskiego muru w miejscu, pochodzącym z okresu dynastii Ming (sekcja Mutyanyu). Trekking po Wielkim Murze – a następnie zjazd kolejką linową. Powrót do miasta, po drodze – wizyta w domu towarowym, specjalizującym się w wyrobach z jedwabiu. Pożegnalna kolacja – słynna Kaczka po Pekińsku w menu. Wieczorne wspólne wyjście na nocny targ żywości – gdzie zobaczyć można przeróżne specjały, które w naszej stronie świata niekoniecznie uznawane są za jadalne.

Powrót do hotelu. Nocleg.

 

Dzień 5 (poniedziałek)
Śniadanie. Czas wolny do własnej dyspozycji. Lunch i kolacja – we własnym zakresie
Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej ( płatnej ok. 63 USD/os.). Wyjazd w kierunku malowniczych Pachnących Wzgórz, na zboczach których znajduje się Świątynia Lazurowych Obłoków. Głównymi atrakcjami tego rozległego kompleksu są Pawilon 500 Arhatów oraz monumentalna Pagoda Diamentowego Tronu. Powrót do Pekinu. Wizyta w taoistycznej Świątyni Białego Obłoku. Powrót do hotelu. Nocleg. 


Dzień 6 (wtorek)
Śniadanie. Czas wolny do własnej dyspozycji. Lunch i kolacja – we własnym zakresie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej ( płatnej ok. 109 USD/os.). Wyjazd poza miasto do malowniczego wąwozu Longqing, utworzonego przez zakole rzeki Yanqing. Rejs po rzece – to najlepsza możliwość podziwiania niezwykłej scenerii, przypominającej nieco przełomy rzeki Jangcy. Powrót do hotelu. Nocleg. 

  
Dzień 7 (środa)
Wczesne śniadanie. Transfer na lotnisko, wylot do Polski samolotem rejsowym typu dreamliner linii PLL LOT o godzinie 08:45.

Cena obejmuje:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Pekin - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Pekinie do/z hotelu
- 5 noclegów w hotelu Yongan 3* (lub podobnym) w Pekinie w pokoju 2-osobowym
- Wyżywienie: 5 śniadań w formie bufetu, 3 kolacje w lokalnych restauracjach
- Zwiedzanie miasta wraz z anglojęzycznym przewodnikiem
- Prywatny transport podczas zwiedzania

- Wstęp na spektakl „Kung Fu Show”
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

Zwyczajowych napiwków dla obsługi (ok.75 $/os).

Ważne informacje: 

Serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna. 
Cena przelotu w taryfie Economy Class ( przelot w Premium Class lub Business Class za dodatkową opłatą).
Możliwość zakwaterowania w hotelu 4* lub 5* za dodatkową  opłatą. 
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
 
Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży