Mołdawia - winne impresje

Cena pakietu od 1836,00 PLN
Mołdawia/ Moldova – niewielkie państwo, słynące z wyrobu win stołowych, posiadających właściwości leczniczo-dietetyczne. To jedyny kraj na mapie świata, który swoim kształtem przypomina winne grono.

Transport: Samolot

Data wylotu: 08.07.2016

Data powrotu: 11.07.2016

Liczba dni: 4

W każdy piątek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 08.07.2016

Data powrotu: 11.07.2016

Liczba dni: 4

W każdy piątek do daty 31.10.2017

Zalety programu:

- Bezpośredni przelot do Kiszyniowa
- Wspaniała regionalna kuchnia
- Wizyta w największych piwnicach winiarskich

 

Plan podróży:

Dzień 1 (piątek):
Wylot z Warszawy do Kiszyniowa o godz.11.15, przylot o godzinie 14.05. Prywatny transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Kiszyniowie.
 
Dzień 2 (sobota):

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Kiszyniowa.


Trudno znaleźć bardziej zielone, atrakcyjne i gościnne miasto. Można to łatwo udowodnić podczas wycieczki ze zwiedzaniem, podczas której zobaczą Państwo najważniejsze atrakcje kulturalne, historyczne i handlowe. Gościnność Kiszyniowa oraz jego różnorodność rozrywkowa na długo pozostaną w Państwa pamięci. Zobaczycie m. in. Katedrę, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Bogarodzicy oraz odwiedzicie Dom Puszkina i Muzeum Historyczne.

 

Przerwa na lunch (w jednej z wielu klimatycznych knajpek).

 

O godz.13.30 przejazd z Kiszyniowa do drugiej co do wielkości winnicy świata – Cricova. Piwnice Winne Cricova są prawdziwym podziemnym miastem, które ma ponad 80 km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych w nich gatunków wina: Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w kraju. Jest to jedno z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Unikatowe eksponaty z 1902 roku to na przykład wino „Jerozolima Północy” i likier „Jan Becker” oraz 158 najlepszych win francuskich, niemieckich i węgierskich, które stanowią prawdziwą dumę całej Mołdawii. Na koniec zwiedzania będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzanych przez wiele znanych osobistości. Jest możliwość zakupienia mołdawskich win z tych słynnych piwnic.

 

Około godz. 16.00, powrót do Kiszyniowa. Czas do własnej dyspozycji.  Nocleg w hotelu.

 
Dzień 3 (niedziela):
Śniadanie w hotelu. Dzień do własnej dyspozycji. Podczas czasu wolnego można pójść na zakupy. W Kiszyniowie istnieje wiele miejsc, gdzie można kupić pamiątki. Można zacząć od Placu Teatralnego „Mihai Eminescu”, gdzie znajdziecie Państwo ręcznie robione pamiątki. Ponadto dobrymi miejscami na zakupy są centra handlowe „Sun City”, „Grand Hall” oraz „Malldova”. Nocleg w hotelu.
 
Dzień 4 (poniedziałek):
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie z hotelu do godz.12.00, o godz.13.00, prywatny transfer z Kiszyniowa na lotnisko. Planowany odlot samolotu o godz. 14.40, przylot do Warszawy o godz. 15.35.

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa - Kiszyniów - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Kiszyniowie do/z hotelu
- 3 noclegi w 3* hotelu, ze śniadaniami
- Zwiedzanie Kiszyniowa wraz z przewodnikiem (angielskojęzycznym)

- Obiad (2 dzień),

- Zwiedzanie winiarni Cricova wraz z degustacją,
- Wycieczki zgodnie z programem
- Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie
- Transport zgodnie z programem

- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu
 

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych

Ważne informacje:

- Serwis na miejscu – obsługa angielskojęzyczna

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży