Mołdawia - Od starożytności do współczesności

Cena pakietu od 3088,00 PLN
Mołdawia – niewielki kraj, położony pomiędzy Prutem a Dniestrem, charakteryzuje się piękną rzeźbą terenu. Mołdawia to kraj nizin i zalesionych wzgórz. Wyżynę Besarabską rozcinają fantastyczne kaniony a w skałach budowano twierdze i klasztory.

Transport: Samolot

Data wylotu: 10.09.2016

Data powrotu: 14.09.2016

Liczba dni: 5

W każdą sobotę do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 10.09.2016

Data powrotu: 14.09.2016

Liczba dni: 5

W każdą sobotę do daty 31.10.2017

Zalety programu:

- Bezpośredni przelot do Kiszyniowa
- Wspaniała regionalna kuchnia i doskonałe mołdawskie wina
- Codzienne zwiedzanie najważniejszych zabytków Mołdawii
 

Plan podróży:

Dzień 1 (sobota):
Wylot z Warszawy do Kiszyniowa o godz.14.30, przylot o godzinie 17.20. Prywatny transfer do hotelu i zakwaterowanie. Czas wolny. Nocleg w hotelu w Kiszyniowie.
 
Dzień 2 (niedziela):
Śniadanie w hotelu.  Zwiedzanie Kiszyniowa.
Trudno znaleźć bardziej zielone, atrakcyjne i gościnne miasto. Można to łatwo udowodnić podczas wycieczki ze zwiedzaniem, podczas której zobaczą Państwo najważniejsze atrakcje kulturalne, historyczne i handlowe. Gościnność Kiszyniowa oraz jego różnorodność rozrywkowa na długo pozostaną w Państwa pamięci. Zobaczycie m. innymi Katedrę, Łuk Triumfalny, cerkiew Narodzenia Bogarodzicy oraz odwiedzicie Dom Puszkina i Muzeum Historyczne. Przerwa na lunch (w jednej z wielu klimatycznych knajpek).
O godz.13.30 przejazd z Kiszyniowa do drugiej, co do wielkości winnicy świata – Cricova. Piwnice Winne Cricova są prawdziwym, podziemnym miastem, które ma ponad 80 km długości i dużą liczbę ulic, alej i bulwarów. Ulice noszą nazwy przechowywanych w nich gatunków wina jak Cabernet, Aligote, Riesling czy Sauvignon. W podziemiach winiarni Cricova jest przechowywana najważniejsza kolekcja win w tym kraju. Jest to jedno z niewielu miejsc, w którym metodą tradycyjnej szampanizacji produkuje się wina musujące. Unikatowe eksponaty z 1902 roku to na przykład wino „Jerozolima Północy” i likier „Jan Becker” oraz 158 najlepszych win francuskich, niemieckich i węgierskich, które stanowią prawdziwą dumę całej Mołdawii. Na koniec zwiedzania, będą mieli Państwo okazję wejść do sal degustacyjnych, odwiedzanych przez wiele znanych osobistości. Jest możliwość zakupienia mołdawskich win z tych słynnych piwnic. Około godz. 16.00, powrót do Kiszyniowa. Czas do własnej dyspozycji.  Nocleg w hotelu.
 
Dzień 3 (poniedziałek):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Kiszyniowa do miejscowości Orhej Stary o godz. 09.00, przyjazd na miejsce po godzinie. Zwiedzanie starożytnego kompleksu Orchej Stary. To amfiteatr liczący ponad 40 000 lat. Tutaj w Orheju Starym znajduje się cała historia Mołdawii. Jest to kompleks muzealny pod otwartym niebem. Orchej Stary znajduje się w miejscu, którego krajobraz kontrastuje w niezwykły sposób z typową dla Besarabii rzeźbą terenu. Warto odwiedzić dawną osadę, gdzie tysiące lat temu osiędlili się pierwsi ludzie, a następnie pozostawili swój ślad Trakowie, Goci, Dakowie i Tatarzy. Około godziny  13.30 przejazd ze Starego Orhei do Tipova, który jest miejscem usytuowania jednej z najstarszych Chrześcijańskich twierdz. Położony niedaleko wsi o tej samej nazwie, Monaster jest uważany za jeden z najstarszych obiektów klasztornych na terenie współczesnej Mołdawii. Najcenniejszym dziedzictwem jest 18 wykutych w litej skale cel, w których przebywali mnisi. Wszystko to stanowi niezwykłe muzeum na wolnym powietrzu. Rzeka Tipova, która w tym miejscu wpada do Dniestru, tworzy spektakularne wodospady o ponad 10-metrowej wysokości. Powrót do Kiszyniowa ok. 19-stej. 
 
Dzień 4 (wtorek):
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z Kiszyniowa do Soroki o godz. 9.00. Przyjazd na miejsce ok. 11.30, zwiedzanie Twierdzy Soroki. Ta obronna, kamienna budowla została zbudowana w formie rotundy z dziedzińcem pośrodku, otoczona czterema okrągłymi basztami i czworoboczną wieżą bramną. Na przestrzeni ostatnich 500 lat była uważana za wyjątkowy zabytek architektury obronnej na terenie Europy Wschodniej.  Około14-stej, przejazd do Sorok na zwiedzanie Wzgórza Cygańskiego. Soroki uważane są za stolicę cyganów. Turyści mają możliwość obejrzenia lokalnych "pałaców", zamieszkiwanych przez tutejszych cyganów. Niektóre pałace przypominają swoim wyglądem Teatr Bolszoj w Moskwie lub Capitol w Waszyngtonie. Ciekawostką w miasteczku do jest pomnik "Świeca Dziękczynienia", to kamienna kaplica dziękczynna w kształcie świecy. Około 15.30 wyjazd w kierunku Kiszyniowa, przyjazd do hotelu ok. 18-stej. 
 
Dzień 5 (środa):
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie z hotelu do godz.12.00, o godz.13.00, transfer z Kiszyniowa na lotnisko. Planowany odlot samolotu o godz. 14.40, przylot do Warszawy o godz. 15.35.
 

Pakiet zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasię Warszawa - Kiszyniów - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Kiszyniowie do/z hotelu
- 4 noclegi w hotelu***, ze śniadaniami
- Zwiedzanie Kiszyniowa wraz z przewodnikiem (angielskojęzycznym)
- Wycieczki zgodnie z programem
- Bilety wstępu do wszystkich miejsc wymienionych w programie

- obiad (2-4 dniach),
- Transport zgodnie z programem

- Woda (2 butelki 500 ml na osobę na dzień) podczas zwiedzania,

- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu
 

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

 

Ważne informacje:

- Serwis na miejscu – obsługa angielskojęzyczna

 

Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży