Mediolan - weekend w stolicy mody, historii i clubbingu

Cena pakietu od 2635,00 PLN
Drugie co do wielkości miasto we Włoszech to idealne miejsce dla każdego miłośnika mody. Do odkrycia są liczne muzea i galerie z dziełami sztuki, luksusowe sklepy i butiki z ubraniami wielkich domów mody a Plac Duomo to obowiązkowy punkt każdej wizyty.

Transport: Samolot

Data wylotu: 14.11.2015

Data powrotu: 17.11.2015

Liczba dni: 4

W każdą sobotę do daty 31.12.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 14.11.2015

Data powrotu: 17.11.2015

Liczba dni: 4

W każdą sobotę do daty 31.12.2017

Zalety programu:

- Zwiedzanie miasta z prywatnym przewodnikiem

Zakwaterowanie w 4-gwiazdkowym hotelu w centrum

Prywatny transfer z i do hotelu

Plan podróży

Dzień 1 (sobota)

Przelot do z Warszawy do Mediolanu samolotem resjowym PLL LOT. Prywatny transfer  do hotelu. Zakwaterowanie. Dzień można poświecić na zapoznanie się z miastem, przechadzkę np. do pobliskiego przepięknego Parku Sempione, który doprowadzi Państwa do Zamku Sforzów w którym znajduje się m.in. Muzeum Sztuki Antycznej, Muzeum Sztuki Użytkowej, Muzeum Instrumentów Muzycznych, Muzeum Prehistoryczne oraz Muzeum Egipskie.Wieczorem zapraszamy na nocny podbój Mediolanu. Należy odwiedzic takie dzielnice jak Navigli, okolice Porta Ticinese i Piazza XXIV Maggio. Wzdłuż kilku kanałów, po którym w sezonie pływają koncertowe barki, zlokalizowanych jest mnóstwo pubów, barów, kawiarni i restauracji otwartych do ostatniego klienta. Innymi miejscami wartymi wieczornego clubbingu są Corso Como niedaleko Garibaldi Stawione, via Monte Nero, Corso Sempione oraz dzielnica mediolańskiej bohemy - Brera.

Mediolańskie puby i bary otwarte są przez cały tydzień (oprócz poniedziałków) ale naprawdę dobra zabawa i atrakcje szykowane są na czwartkowe, piątkowe i sobotnie wieczory. Za dnia są to spokojne ulice, które nocą zamieniają się w tętniące życiem miejsca słynącego z wielu klubów nocnych jak Hollywod, Alcatraz, Old Fashion Café. Koszt wejściówki do klubów to ok. 10-20 Euro, jednak czasem bywa, że uda się wejść bezpłatnie. Powrót do hotelu.

 

Dzień 2 (niedziela)
Śniadanie.Spotkanie z prywatnym przewodnikiem, który oprowadzi Państwa po mieście. Podczas zwiedzania będzie można bliżej poznać to piękne miasto, dowiedzieć się więcej o jego kulturze i historii. To wspaniałe rozwiązanie dla osób, które są w Mediolanie po raz pierwszy. Wycieczka potrwa około 3 godzin, po których będą mogli Państwo samodzielnie kontynuować zwiedzanie miasta. Należy pamietać, że po zachodzie słońca, nadchodzi pora aperitivo. Jest to kilkugodzinny włoski odpowiednik Happy Hour. Dzięki aperitivo nocne wyjście na podbój miasta będzie w dobrym nastoju i pełnym żołądku. Co to znaczy ? Zakupując napój wysokoprocentowy (ok. 6 Euro), otrzymuje się nieodgraniczony dostęp do włoskich przekąsek (kawałki pizzy, różnorodne pasty, świeże warzywa, sałatki itp). Nocne eskapady kończymy w jednym ze słynnych klubów nocnych. Powrót do hotelu.

 

Dzień 3 (poniedziałek)
Śniadanie. Dzień na zakupy lub relaks. Jeśli zdecydowaliby się Państwo na zakupy, polecamy wybrać się do dzielnicy handlowej, słynącej z mody, szyku i unikalnego klimatu. Zachęcamy do rozpoczęcia na Via Montenapoleone, stanowiącej unikat na skalę światową ze względu na swoją elegancję tworzoną przez marki i butiki, które się wzdłuż niej znajdują. Stąd mogą Państwo udać się na sąsiednie Via Borgospesso, Via del Gesu oraz Via Sant’Andrea, na których dominują antyki. Idąc dalej, przy Via Santo Spirito 10, można podziwiać neorenesansową fasadę na siedzibie Muzeum Bagatti Valsecchi, jednej z perełek wśród mediolańskich muzeów. Stąd już tylko krok do niesłychanie eleganckiej i luksusowej Via della Spiga, która wręcz oczarowuje swoimi witrynami. Pobliską Via Manzoni można kontynuować do placu Piazza della Scala, następnie jednego z najstarszych na świecie, a zarazem najpiękniejszych centrów handlowych Galerii Vittorio Emanuele. Niedaleko znajduje się również plac Piazza Duomo, a tuż obok niego przepiękna Via Mercanti prowadząca wzdłuż placu  Piazza Mercanti.

 

Dzień 4 (wtorek)
Śniadanie.Prywatny transfer zabierze Państwa na lotnisko na lot powrotny Mediolan – Warszawa.

 

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Mediolan - Warszawa
- Prywatny transfer z/do lotniska w Mediolanie do/z hotelu
- 3 noclegi w 4* Hotelu Napoleon lub podobnym, miejsce w pokoju 2-osobowym, śniadania
- 3-godzinne zwiedzanie miasta z anglojęzycznym przewodnikiem
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

 

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

 

Ważne informacje:

Serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna. 

 

Opcjonalne jest możliwość zarezerwowania obiadokolacji w hotelu – w zależności od oferty.
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży