Korea Południowa - Połączenie tradycji i nowoczesności - Dwutygodniowa podróż

Cena pakietu od 16149,00 PLN
Dwa tygodnie w Korei Południowej. Zachwyć się licznymi zabytkami z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO. Spędź 4 dni na pięknej wyspie Czedżu. Poznaj kulturę tego niezwykłego kraju.

Transport: Samolot

Data wylotu: 31.10.2016

Data powrotu: 13.11.2016

Liczba dni: 14

W każdy poniedziałek do daty 02.04.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 31.10.2016

Data powrotu: 13.11.2016

Liczba dni: 14

W każdy poniedziałek do daty 02.04.2017

Zalety programu:

- bezpośredni przelot na trasie Warszawa - Seul - Warszawa na pokładzie samolotu Boeing 787 - Dreamliner lini PLL LOT.

- 4 dniowy pobyt na wyspie Czedżu

- zwiedzanie miasta  Gyeongju oraz Busan z prywatnym przewodnikiem

- odwiedzenie strefy zdemilitaryzowanej na granicy Korei Południowej z Koreą Północną

- bilety do zwiedzanych obiektów oraz Korea Train Express w cenie

Plan podróży:

Dzień 1 Poniedziałek WARSZAWA
Wylot z Warszawy do Seulu o godz. 14:40.
 
Dzień 2 Wtorek SEUL
9:30 Przylot do Seulu. 
Spotkanie z kierowcą na lotnisku i przejazd do Seulu.
Zakwaterowanie w hotelu IBIS Ambassador Insadong Hotel (lub podobnym).
 
Dzień ten oddajemy Państwu do własnej dyspozycji. Hotel położony jest w dzielnicy Ikseon-dong, tuż obok Insa-dong. Dzielnica ta była centrum kulturalnym i politycznym przez ponad 600 lat za czasów dynastii Joseon (1392-1910). Zarówno główne ulice jak i boczne uliczki pełne są różnorodnych sklepów cieszących się popularnością zarówno wśród turystów jak i mieszkańców Seulu.
W okolicy hotelu znajduje się wiele galerii, kawiarni oraz restauracji. 
 
Dzień 3 Środa SEUL
Śniadanie w hotelu.
09:10 spotkanie z lokalnym przewodnikiem i wyjazd na całodzienną wycieczkę po stolicy Korei. Na początek odwiedzą Państwo świątynię Jogyesa, która jest siedzibą największej grupy wyznawców Buddyzmu w Korei. Następnie zobaczą Państwo Błękitny Dom (Cheong Wa Dae) czyli siedzibę prezydenta Korei. Przy XIV wiecznym pałacu królewskim Gyeongbok będą mogli Państwo zobaczyć uroczystą zmianę warty. Dzięki wizycie w Narodowym Muzeum Folklorystycznym będą mogli Państwo zapoznać się z kulturą i tradycją Koreańczyków. Z pewnością choć na chwilę zatrzymają się Państwo w jednym z licznych sklepów, które będą sprzedawać żeńszeń bądź ametyst. 
Po południu zapraszamy na lunch w lokalnej restauracji. 
Po lunchu wycieczka do Wioski Folklorystycznej, gdzie zobaczą Państwo jak zmieniało się życie Koreańczyków na przestrzeni setek lat. 
Około godziny 17:30 nastąpi powrót do Państwa hotelu. 
Wieczór do Państwa dyspozycji
 
Dzień 4 Czwartek SEUL | DAMYANG | GWANGJU
Śniadanie w hotelu.
09:00 spotkanie z kierowcą w hotelu i transfer do Damyang (ok 3h jazdy). W Damyang odwiedzą Państwo Ogrod Soswaewon, który prezentuje krajobraz charakterystyczny dla czasów dynastii Joseon. Następnie odwiedzą Państwo wisokę Samjinae, która jako pierwsza w 2007 roku zyskała tytuł „Slow City”. Oznacza to, iż w Samjinae kultywowane są tradycja oraz spokojny tryb życia. Znaleźć tu można tradycyjne domy hanok oraz kamienne mury otaczjące osadę. Na koniec zobaczą Państow piękny las bambusowy Juknokwon oraz drogę wzdłuż, której posadzono majestatyczne metasekwoje. 
18:00 Przyjazd do Gwangju. Zakwaterowanie w hotelu Gwangju Holiday Inn 4* (lub podobnym).
 
Dzień 5 Piętek GWANGJU | BOSEONG | SUNCHEON 
Śniadanie w hotelu.
Wyjazd do Boseong (ok 1h. drogi) na zwiedzanie plantacji zielonej herbaty. Ten górski region jest najwięszym obszarem produkcji zielonej herbaty w Korei. Malowniczość tarasów, na których uprawia się herbatę zachwycają podróżnych z całego świta. 
Następnie przejazd do Suncheon (ok 1h. drogi) gdzie nastąpi zwiedzanie Nakaneupseong oraz Zatoki Suncheonman. 
W Naganeupseong znajduje się pochodząca z XIV wieku forteca o powierzchni 60,000m². Wewnątrz murów Naganeupseong nadal mieszka około 100 rodzin.  Całość jest zachowana w bardzo dobrym stanie co pozwala zobaczyć jak dawniej żyli mieszkańcy południowych krańców Korei.  
Następnie przejazd nad zatokę Suncheonman, która porośnięta jest wysokimi trzcinami. Ruch roślin na wietrze przypomina odwiedzającym ruch fal na ocenie. Mokradła w zatoce Suncheonman znane są jak jedno z największych siedlisk na świecie rzadkich gatunków ptaków. 
17:00 Nocleg w hotelu Suncheon Ecograd 4* (lub podobnym)
 
Dzień 6 Sobota SUNCHEON | BUSAN
Śniadanie w hotelu.
Przejazd do Busan, największego portowego miasta w Korei Południowej. Przejazd trwa ok 2,5 godziny. 
Po południu zwiedzanie Busan wraz z przewodnikiem. Jednym z głównych punktów będzie spacer po plaży Haeundae na wyspie Dongbaek, znanej z przepięknych widoków, oraz licznie występujących tu kwiatów Kameli oraz sosen. Zobaczą Państwo także oryginalny budynek Nurimaru APEC, będący miejscem spotkań Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku. Na koniec odwiedzą Państwo Busan Tower, czyli ponad 100 metrową wieżę widokową, z której podziwiać można panoramę miasta. 
16:00 zakwaterowanie w hotelu Busan Noah Hotel (lub podobnym).
 
Dzień 7 Niedziela BUSAN | CZEDŻU
Śniadanie w hotelu.
11:30 Transfer z hotelu na lotnisko w Busan.
13:45 Lot na położoną w Cieśninie Koreańskiej wyspę Czedżu. Ta subtropikalna, wulkaniczna wyspa zachwyca przede wszystkim przepięknymi krajobrazami. Przez wiele wieków z racji izolacji wyspy mieszkańcy stworzyli odrębną kulturę co stanowi atrakcję dla wszystkich odwiedzających.
14:40 Po przylocie spotkanie z kierowcą na lotnisku i transfer do hotelu.
Zakwaterowanie w hotelu Jeju Hana 3,5* (lub podobnym).
Wieczór do własnej dyspozycji.
 
Dzień 8 Poniedziałek CZEDŻU
Śniadanie w hotelu.
8:40 Wyjazd z hotelu na całodzienną wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem. Odwiedzą Państwo między innymi Park Hallim. Spacerem wejdą Państwo na niewielkie wzniesienie Suwolbong, z którego rozpościera się przepiękny widok. Następnie zostanie zaserwowany lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu zapraszamy do ogrodu botanicznego niegdyś znanego jako Bunjae Arpia a teraz jako „Spirited Garden”. Powierzchnia ogrodu wynosi ok 39 700 m². Kolejną osobliwością Czedżu jest góra Sanbansang, będąca rezultatem aktywności wulkanicznej sprzed 700 000 lat. Następnie zobaczą Państwo piękny  wodospad Cheonjiyeon.
17:30 Powrót do hotelu 
 
Dzień 9 Wtorek CZEDŻU
Śniadanie w hotelu.
8:40 Wyjazd z hotelu na całodzienną wycieczkę z anglojęzycznym przewodnikiem. Tego dnia odwiedzą Państwo krater Sangumburi, którego obwód wynosi ok 2km a głębokość 100m. Wewnątrz krateru zobaczyć można bujną roślinność, między innymi magnolię, czerwone ciernie czy zimowe truskawki. 
Następnie wizyta w wiosce folklorystycznej Seongeup, która ukazuje tradycyjną zabudowę oraz kulturę koreańską powstałą na wyspie Czedżu. Po zwiedzaniu wioski zapraszamy na lunch w lokalnej restauracji. 
Po lunchu będą Państwo świadkami pracy słynnych Haenyeo – czyli kobiet nurków, zajmujących się poławianiem owoców morza. Zajmujące się tym zajęciem kobiety poświęcają jemu całe życie, a wiele z nich wciąż nurkuje w wieku powyżej 60 lat. Władze koreańskie w celu ochrony ekosystemu wyspy wprowadziły ograniczenia w liczbie dni, w jakich można dokonywać połowów. Jeżeli nie uda się Państwu zobaczyć Haenyeo przy pracy w wodzie, będą mogli Państwo zwiedzić poświęcone im muzeum.  
Następnie zwiedzanie Seongsan Ilchulbong, czyli  prawie 200m wzniesienia uformowanego na skutek erupcji wulkanu ok 100 000 lat temu. Ze szczytu wzniesienia, nieraz nazywanego „Szczytem Słońca”, rozciąga się  wspaniały widok na okolicę. 
Na koniec zwiedzanie Jaskini Lawowej Manjanggul. Ta mierząca ponad 13 kilometrów długości jaskinia jest jedną z najbardziej znanych tego typu formacji na Świecie. Dla zwiedzających udostępniony jest odcinek o długości 1km, na którym można zobaczyć wiele ciekawych form skalnych i wulkanicznych. 
17:30 Zakończenie zwiedzania w centrum miasta Czedżu. 
 
Dzień 10 Środa CZEDŻU | BUSAN | GYEONGJU
Śniadanie w hotelu.
10:00 Transfer z hotelu na lotnisko.
12:00 Lot do Busan.
12:55 Po przylocie spotkanie na lotnisku z anglojęzycznym przewodnikiem i przejazd samochodem do Gyeongju, które nazywane jest „muzeum bez ścian”. 
12:33 Przyjazd na stację kolejową w Gyeongju i spotkanie z lokalnym przewodnikiem, z którym nastąpi indywidualne zwiedzanie miasta. Głównym punktem zwiedzania będzie Narodowe Muzeum Gyeongju. W muzeum można oglądać dziedzictwo królestwa Silla, w tym wspaniałe złote korony władców, zastawy, buddyjskie artefakty, działa sztuki oraz słynny, ważący 25 ton dzwon Emille. Następnie zwiedzanie Parku Tullum, gdzie znajdują się królewskie grobowce oraz uważane za jedno z najstarszych na Świecie obserwatorium Cheomseongdae. Na koniec będą mogli Państwo zrelaksować się nad pięknym stawem Anapji, nad którym w przeszłości wypoczywali członkowie rodziny królewskiej Silla.
O godz. 18:00  przyjazd do hotelu Gyeongju Commodore Chosun (lub podobny) i zakwaterowanie,
Wieczór do własnej dyspozycji
 
Dzień 11 Czwartek GYEONGJU | SEOUL  
Śniadanie w hotelu.
9:00 Spotkanie z lokalnym przewodnikiem i poranne zwiedzanie Gyeongju. W planie odwiedzenie między innymi świątynie Seokguram, która znajduje się w grocie skalnej. Wraz z pobliską świątynią Bulguksa zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
Lunch w loklanej restaurcji. 
Po lunchu transfer na stację kolejową Sin Gyeongju Station.
15:10 Przejazd szybkim pociągiem (KTX) do Seulu.
17:20 Przyjazd do Seulu. Samodzielny transfer do hotelu. 
Zakwaterowanie w hotelu IBIS Ambassador Insadong Hotel 3* (lub podobnym).
 
Dzień 12 Piątek SEUL
Śniadanie w hotelu.
7:30 Odjazd na zwiedzanie z punktu zbiórki na ulicy Itaewon w Seulu.
Wycieczka wzdłuż strefy buforowej oddzielającej Koreę Południową od Korei Północnej.  Jedną z ciekawszych osobliwości podczas wycieczki będzie możliwość zobaczenie i zwidzenia dostępnej części „Trzeciego Tunelu”. Nieukończony tunel został odkryty w latach 70tych przez Koreę Południową, a maił służyć sąsiadom z północy to niespodziewanego ataku na Seul. Dziś miejsce to jest udostępnione dla zwiedzających jednak tylko do granicy linii demarkacyjnej. Trzeci Tunel jest jedną z 4 odkrytych tego typu budowli. 
Zobaczą Państwo również Punkt obserwacyjny Dora. Budowla ta zlokalizowana na 38 równoleżniku, jest najdalej wysuniętym na północ punktem Korei Południowej, z którego prowadzona jest obserwacja strefy zdemilitaryzowanej. 
14:00 Powrót na miejsce zbiórki w Seulu.
Reszta dnia do własnej dyspozycji. 
 
Dzień 13 Sobota SEUL
Śniadanie w hotel
Dzień do własnej dyspozycji.
Proponujemy Państwu wykupienie jednej z wycieczek dodatkowych. 
Między innymi:
- Całodzienna wycieczka na Górę Seorak (07:00-20:00) (w programie między innymi odwiedzenie: Parku Narodowego Góry Seorak, las Gwongeungseong, Świątynie Sinheungsa oraz Naksansa,Port Daepo)
- Wieczorna kolacja wraz z pokazem folklorystycznym (19:00-22:00)
- wieczorne wyjście na spektakl teatru Chongdong (20:00-21:30)
 
Dzień 14 Niedziela Seul | Warszawa
Śniadanie w hotelu.
8:00 Spotkanie z kierowcą i transfer na lotnisko Incheon
11:00 Lot Powrotny do Polski

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa - Seul - Warszawa
- transfer z/do lotniska w Tokio do/z hotelu
- 12 noclegów ze śniadaniami w podanych hotelach ***/**** (lub podobnych)
- 8 lunchów w lokalnych restauracjach (według programu)
- Całodzienną wycieczkę po Seulu z przewodnikiem – dzień 3. Wycieczka współdzielona
- Całodzienną wycieczkę po Czedżu z przewodnikiem – dzień 8 i 9. Wycieczka współdzielona
- Prywatną wycieczkę z przewodnikiem– dzień 4-6
- Wycieczkę do Strefy Zdemilitaryzowanej i zwiedzanie Tunelu 3 – dzień 12. Wycieczka współdzielona.
- Bilety na pociąg KTX (Gyeongju – Seul)
- Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów – zgodnie z programem.
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagażu

Cena nie zawiera:

- Przelotów wewnętrznych: Busan - Czedżu, Czedżu - Busan (możliwość wykupienia lotów w LOT TRAVEL) 
- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

Ważne informacje:

- Serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna

 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży