Kanada - fly & drive

Cena pakietu od 7200,00 PLN
Odwiedź wschodnią cześć Kanady. Lot do Toronto na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner to dopiero początek podróży. Na lotnisku w Toronto czekać będzie auto. Ciesz się swobodą i przemierzaj bezkresną Kanadę odwiedzając najbardziej znane miasta.

Transport: Samolot

Data wylotu: 03.12.2015

Data powrotu: 11.12.2015

Liczba dni: 9

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 03.12.2015

Data powrotu: 11.12.2015

Liczba dni: 9

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Odwiedź wschodnią cześć Kanady. Bezpośredni lot do Toronto na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner to dopiero początek podróży. Na lotnisku w Toronto czekać będzie auto. Ciesz się swobodą i przemierzaj bezkresną Kanadę odwiedzając najbardziej znane miasta wschodniej części kraju. Trasa oraz czas przejazdu pomiędzy poszczególnymi miastami, w których zorganizowaliśmy noclegi zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Być może największe atrakcje znajdziesz poza głównymi szlakami...

Zalety programu:

- Bezpośredni przelot do Toronto na pokładzie Dreamlinera
- Swoboda podróżowania wypożyczonym samochodem
- Zarezerwowane noclegi ze śniadniami na trasie wycieczki

Plan podróży:

Dzień 1 (czwartek):  WARSZAWA - TORONTO
Wylot z Warszawy do Toronto w godzinach popołudniowych (godz.16:50)
Przylot na lotnisko w Toronto w godzinach wieczornych (20:20).
Odebranie samochodu na lotnisku i przejazd do hotelu w Toronto. Zakwaterowanie oraz nocleg w hotelu  Holiday Inn Downtown Toronto (lub podobnym)
 
Dzień 2 (piątek): TORONTO – NIAGARA FALLS 129KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie oraz przejazd do Niagara Falls.
Wodospad Niagara jest jedną z największych atrakcji turystycznych Kanady. Mierzący 53m wysokości oraz prawie 800m szerokości wodospad jest prawdziwym cudem natury i o każdej porze roku przyciąga tłumy odwiedzających. Wodospad znajduje się na granicy amerykańsko – kanadyjskiej jednak powszechnie panuje przekonanie, iż to właśnie z Kanadyjskiej strony rozciągają się bardziej malownicze widoki. W sezonie zimowym zdarza się iż wodospad pokryty jest grubą warstwą lodu. Latem można wziąć udział w rejsie statkiem wycieczkowym, który podpływa pod kaskady wodospadu. 
 
Nocleg w Niagara Falls w hotelu Radisson Niagara Falls (lub podobnym)
 
Dzień 3 (sobota): NIAGARA FALLS – OTTAWA 565KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie oraz przejazd do Ottawy. 
Ottawa będąca stolicą Kanady jest obowiązkowym punktem do odwiedzenia podczas pobytu we wschodniej części Kanady. Jest to duże wielokulturowe miasto, jednak panuje w nim ciepła i przyjazna atmosfera małego miasteczka. Kanał Rideau dzieli Ottawę na dwie część i tzw. Wyższą i Niższą ( Upper Town, Lower Town) Można podziwiać tutaj wiele zabytków kultury oraz architektury. Jednymi z najważniejszych budowli tworzy zespół neogotyckich gmachów zwany Parlament Hill. Katedra Notr-Dam oraz Budynek Sądu Najwyższego to kolejne perły architektury XIX i XX wieku. Wato odwiedzić Canadian Museum of Civilizaton, które jest jedną z najstarszych instytucji tego typu w Ameryce Północnej i pozwala zrozumieć historię ludzkości terenów dzisiejszej Kanady. Wielu odwiedzających Ottawę za punkt obowiązkowy zwiedzania wybiera Galerię Narodową (National Gallery of Kanada), w którym znajdują się liczne znane na całym świecie działa sztuki. 
 
Nocleg w Ottawie w hotelu Days Inn Downtown Ottawa (lub podobnym)
 
Dzień 4 (niedziela): OTTAWA – QUEBEC 325KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie oraz przejazd do Quebec.
Quebec jest jednym z najstarszych miast Ameryki Północnej. Malowniczo położone nad rzeką Świętego Wawrzyńca jest najchętniej odwiedzanym przez turystów miastem w Kandzie. Poza przepięknymi krajobrazami, miasto oferuje niezwykłe bogactwo architektoniczne i kulturowe. Świadectwem zamierzchłych czasów są okalające starą cześć miasta mury obronne. Stare Miasto (Vieux-Quebeck) jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Charakterystycznym punktem miasta jest spektakularny zamek  Château Frontenac. Obecnie mieści się w nim luksusowy hotel. W Quebec znajduje się najdłuższy na Świecie most wspornikowy Quebec Bridge o długości 549m.
 
Nocleg w Quebec w hotelu Royal William (lub podobnym)
 
Dzień 5 (poniedziałek): QUEBEC
Śniadanie w hotelu
Drugi dzień w Quebec proponujemy na dalsze zwiedzanie miasta. Miłośnikom natury polecamy wyprawę poza miasto. Na północ od Quebec znajdują się Góry Laurentyńskie. Funkcjonują tutaj liczne ośrodki narciarskie, min. Mont-Tremblant (resort czynny od listopada do kwietnia).
 
Nocleg w Quebec w hotelu Royal William (lub podobnym)
 
Dzień 6 (wtorek): QUEBEC CITY – MONTREAL 255KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie oraz przejazd do Montrealu.
Montreal jest wyjątkowym miastem w całej Ameryce Północnej. Miasto położone jest na olbrzymiej wyspie znajdującej się na rzece Świętego Wawrzyńca. Jest to miejsce wpływów zarówno francuskich jak i brytyjskich. Zabytkowa część miasta nazywa się Old Montreal (fr. Vieux-Montréal) i usytuowane są w niej liczne budynki z XVII, XVIII oraz XIX wieku. W mieście znajdują się wile wartych odwiedzenia muzeów (min.  Muzeum Historii i Archeologii oraz Muzeum Historii Montrealu). Polecamy również wyprawę do jednego z największych ogrodów botanicznych świata, w którym zgromadzono ponad 21 tyś gatunków roślin. Czarująca i przyjazna atmosfera Montrealu sprawiają iż, jest to wyjątkowa metropolia na terenie całej Ameryki Północnej. 
 
Nocleg w Montrealu w hotelu Espresso (lub podobnym)
 
Dzień 7 (środa): MONTREAL - TORONTO 542KM
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie oraz przejazd do Toronto. 
 
Dzień 8 (czwartek): TORONTO
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. 
Ostatni dzień w Toronto proponujemy przeznaczyć na zwiedzanie miasta oraz zakupy przed powrotem. W Centrum miasta jak i poza jego granicami znajduje się wiele sklepów oraz centrów handlowych.
W godzinach wieczornych  przejazd na lotnisko. 
Zdanie samochodu. 
Wylot do Warszawy (22:10)
 
Dzień 9 (piątek): WARSZAWA
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie (12:30)

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Toronto – Warszawa
- 7 noclegów w wymienionych hotelach (lub podobnych) ze śniadaniami/ zakwaterowanie w pokoju dwuosobowym
- wynajęcie samochodu na 9 dni (auto klasy  Compact – Hyunday Accent Sedan lub podobny
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.

- Kosztów paliwa, opłat parkingowych itp. 

- Kosztów wstępu do muzeów, atrakcji turystycznych na trasie 

 

Ważne informacje: 

- Serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna
- Cena przelotu w taryfie Economy Class ( przelot w Premium Class lub Business Class za dod. opłatą)
- Możliwość zakwaterowania w hotelach wyższej kategorii oraz wypożyczenia auta wyższej klasy
 
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży