Jerozolima - Miasto 3 Religii - Light

Cena pakietu od 3548,00 PLN
Jerozolima jest niesamowitym tyglem kultur. Barwny gąszcz ludzi, który przemierza ją wzdłuż i wszerz, stanowią: Arabowie, chasydzi (jakby nerwowo podążający w kierunku Ściany Płaczu), duchowni najczęściej wschodnich kościołów chrześcijańskich i przyjezdni

Transport: Samolot

Data wylotu: 10.11.2016

Data powrotu: 14.11.2016

Liczba dni: 5

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 10.11.2016

Data powrotu: 14.11.2016

Liczba dni: 5

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Zalety programu:

• Zakwaterowanie w hotelu 4* ze śniadaniami
• Indywidualny program zwiedzania
• Transfer z i do hotelu Shuttle Bus

 

Plan podróży

Dzień 1 (czwartek)

Wylot z Warszawy o godzinie 22:55. 

 

Dzień 2 (piątek)

Przylot do Tel Awiwu o godzinie 03:50. Nocny transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg, śniadanie. Czas do własnej dyspozycji. Polecamy wyjście na zwiedzanie starej Jerozolimy. Trzeba obejrzeć wspaniały, panoramiczny widok na miasto z Góry Oliwnej. Przejść się na Górę Syjon, gdzie można zobaczyć Grobowiec Króla Dawida oraz miejsce Ostatniej Wieczerzy i Kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Zmierzając przez dzielnice: ormiańską i żydowską na Stare Miasto, dojdziecie Państwo do słynnej Ściany Płaczu, która jest jedyną pozostałością po Świątyni Jerozolimskiej (należy mieć nakrycie głowy i  skromny strój z zakrytymi ramionami i nogami). Można spróbować wejść na Wzgórze Świątynne, gdzie znajdują się najważniejsze sanktuaria w religii Islamskiej - Kopuła na Skale i meczet Al-Aksa. 
Dalej należy skierować się do dzielnicy chrześcijańskiej i rozpocząć spacer ulicą Via Dolorosa (Droga Krzyżowa). Spacer kończy się wizytą w  Bazylice Grobu Pańskiego. Polecamy krótki odpoczynek i lunch w jednej z orientalnych restauracji. Należy pamiętać, że od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę, trwa Szabat. To dzień wypoczynku po tygodniu pracy; jedno z najstarszych i najtrwalszych świąt w tradycji żydowskiej. Rozpoczyna się w piątkowy wieczór, kiedy kobieta zapala w domu dwie świece oznaczające nadejście szabatu; później trwają modły w  synagodze. Mężczyzna odmawia kidusz nad kielichem wina; spożywa się jeden z trzech posiłków, w czasie których je się specjalne dania: chałę, czulent. Odmawia się hymny, śpiewa specjalnie pieśni. 

 
Dzień 3 (sobota)

Śniadanie. Proponujemy Państwu wyjazd nad Morze Martwe, gdzie będzie można pozwolić sobie na relaks w jednym z licznych resortów nad Morzem Martwym. Polecamy kąpiele morskie oraz błotne. Odpłatnie jest możliwość skorzystania z zabiegów w SPA. 

 

Dzień 4 (niedziela)

Śniadanie. Warto zwiedzić inne ciekawe miejsca Jerozolimie. Najważniejsze do zobaczenia jest Yad Vashem - Muzeum Historii Holocaustu. Miejsce, w którym dokumentuje się historię narodu żydowskiego podczas Shoah, upamiętnia tragedię każdej z sześciu milionów ofiar, które straciły życie podczas II Wojny Światowej. W pawilonach poświęconych ofiarom holokaustu zastosowano najnowocześniejsze techniki multimedialne. To Instytut Yad Vashem odznacza Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata czyli osoby które podczas wojny ratowały Żydów od zagłady. Następnie warto udać się pod Knesset - izraelski parlament i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie pod słynną Menorą oraz przejść do Muzeum Księgi - z imponującą kopułą, pod którą znajdują się teksty biblijne, znalezione w jaskiniach okolic Qumran nad Morzem Martwym.  Polecamy także zwiedzanie "Jerozolimy nocą ", czyli spacer w późnych godzinach wieczornych przez dzielnicę ultraortodoksyjnych Żydów "Mea Sharim", gdzie czas zatrzymał się na początku XIX wieku. Można tu poznać zasady życia Chasydów Haredim, którzy w dalszym ciągu nie uznają Państwa Izrael. Wejście do dzielnicy jest oznaczone prośbą o zachowanie szacunku dla tutejszych obyczajów, skromnego stroju i nieingerowania w otaczające środowisko.  

Plakaty rozklejone na ścianach mówią same za siebie ”Please, do not pass through our neighborhood in immodest clothes”. Haredim żyją bardzo skromnie, często w bardzo małych mieszkaniach. Kobiety rodzą i wychowują dzieci a mężczyźni nie pracują tylko studiują Torę. Oczywiście nie tu mają telewizji czy internetu, żywność często dostają od opieki społecznej. Izrael pomaga im jak może bo jakby nie było, to znaczna część izraelskiego społeczeństwa.

 

Dzień 5 (poniedziałek)

Około północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odlot z Tel Awiwu o godz. 05:20. Przylot do Warszawy o godz. 08:25.

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Tel Awiw - Warszawa
- Publiczny transfer z/do lotniska w Tel Awiwie do/z hotelu w Jerozolimie
- 4 noclegi w hotelu sieci Prima 4* (lub podobnym)  w Jerozolimie, miejsce w pokoju 2-osobowym, 3 śniadania (w piątek, sobotę, niedzielę)
- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych. Jest możliwość dokupienia kolacji w hotelu za dodatkową opłatą.
 

Ważne informacje:

- Serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna. 
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży