Jerozolima - 3 Religie w Jednym Mieście - Premium

Cena pakietu od 4968,00 PLN
Jedno z najświętszych miast świata. Wśród murów Starego Miasta, znajdują się trzy najważniejsze miejsca wielkich religii: Ściana Płaczu, Bazylika Grobu Świętego oraz Kopuła na Skale. Judaizm, chrześcijaństwo i islam przenikają się nawzajem...

Transport: Samolot

Data wylotu: 10.11.2016

Data powrotu: 14.11.2016

Liczba dni: 5

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 10.11.2016

Data powrotu: 14.11.2016

Liczba dni: 5

W każdy czwartek do daty 31.10.2017

Zalety programu:

- hotele położone 15 minut od wejścia na Stare Miasto
- trzy wycieczki z przewodnikiem 
- prywatny transfer z i do hotelu

 

Plan podróży:

Dzień 1 (czwartek)

Wylot z Warszawy o godzinie 22:55. 

 

Dzień 2 (piątek)

Przylot do Tel Awiwu o godzinie 03:50. Nocny transfer do hotelu w Jerozolimie. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg, śniadanie. O godzinie 08:45 spotkanie z przewodnikiem i wyjście na zwiedzanie starej Jerozolimy. Przejazd na Górę Oliwną, skąd rozpościera się wspaniały, panoramiczny widok na miasto. Postój na górze Syjon gdzie zobaczymy Grobowiec Króla Dawida oraz miejsce Ostatniej Wieczerzy i Kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Następnie przejdziemy się rzymską drogą  Cardo, przez dzielnice: ormiańską i żydowską na Stare Miasto. Podejdziemy do Ściany Płaczu, która jest jedyną pozostałością po Świątyni Jerozolimskiej (należy mieć nakrycie głowy i  skromny strój z zakrytymi ramionami i nogami). Dalej skierujemy się do dzielnicy chrześcijańskiej i rozpoczniemy spacer ulicą Via Dolorosa (Droga Krzyżowa). Spacer zakończymy wizytą w  Bazylice Grobu Pańskiego. Wycieczka jest półdniowa, kończy się około godziny 13:30 na Starym Mieście. Powrót do hotelu we własnym zakresie. Polecamy krótki odpoczynek i lunch w jednej z typowo orientalnej restauracji. Należy pamiętać, że od zachodu słońca w piątek do zachodu słońca w sobotę, trwa Szabat. To dzień wypoczynku po tygodniu pracy; jedno z najstarszych i najtrwalszych świąt w tradycji żydowskiej. Rozpoczyna się w piątkowy wieczór, kiedy kobieta zapala w domu dwie świece oznaczające nadejście szabatu; później trwają modły w  synagodze. Mężczyzna odmawia kidusz nad kielichem wina; spożywa się jeden z trzech posiłków, w czasie których je się specjalne dania: chałę, czulent. Odmawia się hymny, śpiewa specjalnie pieśni. 

 
Dzień 3 (sobota)

Śniadanie. Całodniowy wyjazd na wycieczkę nad Morze Martwe. W drodze zatrzymają się Państwo na krótką wizytę w Judei. Po dotarciu nad Morze Martwe będzie można pozwolić sobie na relaks w jednym z licznych resortów znajdujących się w pobliżu. Polecamy kąpiele morskie oraz błotne. Odpłatnie jest możliwość skorzystania z zabiegów w SPA. Powrót do Jerozolimy. 

 

Dzień 4 (niedziela)

Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę “Perły Zachodniego Wybrzeża” –  wycieczka ze zwiedzaniem wspaniałych, starożytnych obiektów położonych wzdłuż Izraelskiego wybrzeża Morza Śródziemnego. To obiekty związane z różnymi religiami panującymi na  Ziemi Świętej od średniowiecza do czasów obecnych. Trasa przejazdu prowadzi z Jerozolimy, wybrzeżem Morza Śródziemnego do Cezarei Nadmorskiej. To starożytny port rzymski wybudowany przez króla Heroda Wielkiego i nazwany na cześć ówcześnie panującego Cezara Oktawiana Augusta. Zobaczyć tam można doskonale zachowane ruiny największego hipodromu rzymskiego, odnowionego teatru rzymskiego, rzeźby i posągi oraz nadmorski akwedukt z II w. Dalsza trasa zwiedzania prowadzi do Hajfy, tam ze wzgórza Karmel zobaczyć można przepiękną panoramę tego portowego miasta oraz cudowne, tarasowe ogrody Bahiatów. Następnie przejazd pod granicę z Libanem do Narodowego parku  Rosz ha-Nikra, gdzie znajdują się kredowe formacje skalne a morska woda wyżłobiła w skałach malownicze pieczary. Dalej przejazd do Akko (Acre), które jest jednym z najstarszych miast portowych w Izraelu. Akka jest miastem wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szczyci się doskonale zachowanymi fortyfikacjami z czterema obronnymi wieżami. Wąskie, uliczki starego miasta zachęcają do spacerów w orientalnej atmosferze. Najbardziej fascynującymi obiektami do zobaczenia są: Meczet Ahmed al-Jazzar, podziemne miasto krzyżowców, nowa synagoga z przepięknymi mozaikami. Późnym wieczorem powrót do Jerozolimy. 

 

Dzień 5 (poniedziałek)

Po północy wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Odlot z Tel Awiwu o godz. 05:20. Przylot do Warszawy o godz. 08:25.

 

Cena zawiera:

- bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Tel Awiw - Warszawa
- prywatny transfer z/do lotniska w Tel Awiwie do/z hotelu w Jerozolimie
- 4 noclegi w hotelu sieci Prima 4* (lub podobnym)  w Jerozolimie, miejsce w pokoju 2-osobowym, 3 śniadania (w piątek, sobotę, niedzielę)
- półdniowa, piesza wycieczka "Stara Jerozolima" 
- całodzienna wycieczka "Perły zachodniego wybrzeża"
- całodzienna wycieczka nad Morze Martwe
- ubezpieczenie turystyczne KL, NNW i bagażu

Cena nie zawiera:

- wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych (jest możliwość dokupienia kolacji w hotelu za dodatkową opłatą)
 

Ważne informacje:

- serwis na miejscu - obsługa angielskojęzyczna
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży