Japonia - Skarby Kraju Wschodzącego Słońca

Cena pakietu od 20265,00 PLN
Wyrusz w cudowną podróż przez niesamowitą Japonię. Poznaj bogatą kulturę, historię, orientalne smaki oraz nowoczesne oblicze Kraju Kwitnącej Wiśni.

Transport: Samolot

Data wylotu: 21.08.2016

Data powrotu: 05.09.2016

Liczba dni: 16

W każdą niedzielę do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 21.08.2016

Data powrotu: 05.09.2016

Liczba dni: 16

W każdą niedzielę do daty 31.10.2017

Zalety programu:

- Bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa 

- Indywidualny plan wyjazdu

- Zwiedzanie najbardziej znanych miejsc w Japonii podczas jednej podróży

Plan podróży

Dzień 1 (niedziela)
Wylot z Warszawy do Tokio w godzinach popołudniowych (godz. 15:00) 
 
Dzień 2 (poniedziałek)
Przylot do Tokio w godzinach porannych (godz. 9:00 – czasu lokalnego) . Na lotnisku przywita Państwa anglojęzyczny asystent. Następnie zostaną Państwo przewiezieni do hotelu w Tokio w dzielnicy Shinjuku. Transfer trwa ok. godziny w zależności od natężenia ruchu. 
Dzień ten mogą spędzić Państwo na zwiedzaniu centrum Tokio. Shinjuku to wielonarodowa dzielnica, uważana za jeden z ważniejszych obszarów współczesnego centrum Tokio. Miliony ludzi każdego dnia przybywają do Shinjuku w celach biznesowych. Nie brakuje tu również zwolenników rozrywki oraz zakupów. Dzielnica słynie z licznych drapaczy chmur oraz nocnych klubów.
 
Nocleg w hotelu w Tokio
 
Dzień 3 (wtorek)
Śniadanie w hotelu.
Od godziny 9:00 zapraszamy na całodzienne zwiedzanie Tokio wraz z anglojęzycznym przewodnikiem. Rozpoczęcie oraz zakończenie zwiedzania będzie mieć miejsce w okolicy dworca autobusowego Hamamatsucho.  Busem przejadą Państwo pod słynną wieżę Tokyo Tower. Po zwiedzaniu wieży przyjdzie czas na udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty. Po ceremonii zapraszamy na lunch w lokalnej restauracji. Następnie udadzą się Państwo na zwiedzanie Pałacu Imperatora. Z okolicy mostu Nijubashi  rozpoczną Państwo trwający ok. 40 min. rejs rzeką Sumida aż do mostu Azumabashi. Od mostu przejdą Państwo do Świątyni Sensoji w dzielnicy Asakusa oraz ulicy handlowej Nakamise. Następnie bus przewiezie Państwa przez słynną, modną tokijską dzielnicę Ginza. Koniec zwiedzania nastąpi ok. godz. 17:30. 
 
Nocleg w hotelu w Tokio.
 
Dzień 4 (środa)
Śniadanie w hotelu.
Od godzimy 9:00 zapraszamy na całodzienną wycieczkę do Kamakura. Wycieczka rozpoczyna się z dworca autobusowego  Hamamatsucho. Pierwszy przejazd nastąpi do Świątyni Kotoku-in, gdzie podziwiać można figurę Wielkiego Buddy. Następnie zapraszamy na tradycyjny japoński lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu zwiedzanie Świątyni Tsurugoaka Hachimangu oraz ulicy Komachi-dori. Następnie zwiedzanie Świątyni Hokoku-ji oraz Świątyni Jomyo-ji, gdzie będzie możliwość spróbowania zielonej herbaty. Podczas powrotu do Tokio przejadą Państwo mostem Yokohama Bay łączącym dwa brzegi Zatoki Tokijskiej. Powrót do centrum Tokio (Shinjuku/Ginza) nastąpi ok. godziny 17:00 – 18:30.
 
Nocleg w hotelu w Tokio.
 
Dzień 5 (czwartek)
Śniadanie w hotelu. 
Dzień do własnej dyspozycji.
 
Nocleg w hotelu w Tokio.
 
Dzień 6 (piątek)
Śniadanie w hotelu.
Od godzimy 9:00 zapraszamy na całodzienną wycieczkę do Nikko w prefekturze Tochigi. Wycieczka rozpoczyna się z dworca autobusowego Hamamatsucho. Nikko pełne jest przepięknych świątyń oraz kapliczek, przez co wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Poza świątyniami podziwiać będzie można wspaniałą przyrodę w tym wodospad Kegon oraz jezioro Chuzenji. Powrót do centrum Tokio (Shinjuku/Ginza) nastąpi ok. godziny 19:00-20:00.
 
Nocleg w hotelu w Tokio.
 
Dzień 7 (sobota)
Śniadanie w hotelu.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd na wycieczkę na legendarna górę Fuji, wznoszącą się nieopodal Tokio. Autobus odjeżdża o godzinie 8:30 spod hotelu Shinjuku Keio Plaza oraz o godzinie 9:00 z dworca autobusowego Hamamatsucho. Zostaną Państwo przewiezieni do piątej stacji na zboczu góry. Zwiedzanie miejscowości Hakone. Na miejscu przejazd kolejką linową, z której podziwiać można piękny widok na górę Fuji oraz okolicę Hakone Po zwiedzaniu, rejs po jeziorze Ashi. Podczas zwiedzania lunch w lokalnej restauracji.
Po zwiedzaniu zostaną Państwo dowiezieni do głównej stacji kolejowej w mieście Odawara znajdującym się w prefekturze Kanagawa. Transfer do hotelu we własnym zakresie – ok. 45 minut publicznym transportem. 
 
Zakwaterowanie w hotelu Kowakien (lub podobnym). W hotelu zapraszamy na kolację oraz do skorzystania ze wspaniałych gorących źródeł tzw. Onsen – tradycyjnej japońskiej Łaźni.
 
Nocleg w hotelu w Odawara.
 
Dzień 8 (niedziela)
Przed śniadaniem nadanie głównego bagażu do wysłania do hotelu w Kyoto – prosimy o przygotowanie mniejszego bagażu niezbędnego na 2 następne dni wycieczki.
 
Śniadanie w hotelu.
 
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu oraz prywatny transfer samochodem do stacji kolejowej w Odawara. 
O godzinie 10:09 odjazd pociągiem typu Shinkansen do Nagoya. Na stacji w Nagoya przesiadka do pociągu jadącego do Takayama. Dojazd do  Takayama ok. godziny 14:00. 
W Takayama zakwaterowanie w hotelu Takayama Ouan (lub podobnym). W hotelu zapraszamy na kolację oraz do skorzystania z gorących źródeł w tradycyjnej japońskiej Łaźni - Onsen. W hotelu w Takayama zakwaterowani będą Państwo w pokoju urządzonym w tradycyjnym japońskim stylu – łóżko na matach tatami. 
Takayama to pięknie położone miasto w górzystym regionie Hida, w prefekturze Gifu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim zabytkowa stara część miasta, w którym przeważają tradycyjne domy oraz wspaniałe świątynie. Region słynie z drewna doskonałej jakości oraz z niezwykłego kunsztu obrabiania go jaki posiedli miejscowi mieszkańcy. Kuchnia w tym górskim regionie różni się od tradycyjnych dań serwowanych w nadmorskich częściach kraju. 
 
Zwiedzanie Takayama we własnym zakresie (za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania z przewodnikiem).
 
Nocleg w hotelu w Takayama
 
Dzień 9 (poniedziałek) 
Śniadanie w hotelu.
Pierwszą część dnia oddajemy Państwu do własnej dyspozycji. 
 
Po południu transfer do Shirakawago.
Shirakawago to miejscowość położona w górach w dolinie rzeki Shogawa. Niektóre ze znajdujących się tu zabytkowych domów gassho-zukuri liczą ponad 250 lat. Drewniana zabudowa do dziś prezentuje się wyśmienicie a na każdym kroku widać, iż tradycja w tym miejscu jest wciąż kultywowana. W 1995 r. miejscowość została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
Po pobycie w Shirakawago nastąpi transfer do Kanazawa. Zakwaterowanie w hotelu.
 
Nocleg w hotelu w Kanazawa.
 
Dzień 10 (wtorek)
Śniadanie w hotelu.
Pierwszą część dnia oddajemy Państwu do własnej dyspozycji. Zwiedzanie Kanazawa we własnym zakresie (za dodatkową opłatą możliwość zwiedzania z przewodnikiem).
Kanazawa to położona nad Morzem Japońskim stolica prefektury Ishikawa. Miejsce to podczas epoki Edo było siedzibą klanu Maeda. Jedną z najbardziej charakterystycznych budowli miasta jest XVI wieczny zamek Kanazawa. Podczas II wojny światowej miasto ucierpiało w niewielkim stopni dzięki temu do dziś możemy podziwiać w nim pozostałości z czasów panowania siogunów. Z racji na położenie w regionie tym można skosztować znakomitych owoców morza. 
Ok. godz. 14:00 przejazd pociągiem z głównej stacji Kanazawa do Kyoto. 
Przyjazd do Kyoto ok. godziny 17:00.
 
W Kyoto transfer we własnym zakresie do hotelu New Miyako (lub podobnego). 
 
Zakwaterowanie w hotelu. Wieczór do własnej dyspozycji. 
 
Nocleg w hotelu w Kyoto. 
 
Dzień 11 (środa)
Śniadanie w hotelu. 
Po śniadaniu zapraszamy na całodzienne zwiedzanie Kyoto. Wyjazd busem o godzinie 8:25 z okolicy głównej stacji kolejowej w Kyoto (okolice hotelu). W pierwszej kolejności pojadą Państwo na zwiedzanie wspaniałego zamku Nijo. Następnie przejazd i zwiedzanie Świątyni Kinkakuji oraz Pałacu Imperatora*. Po zwiedzaniu zapraszamy na lunch w lokalnej restauracji. Po lunchu dalsza część wycieczki obejmuje Świątynię Heian Jingu oraz Sanjunsangendo. Na koniec zwiedzanie słynnej Świątyni Kyomizu, która jest obowiązkowym punktem odwiedzin nie tylko obcokrajowców, ale również Japończyków. Zakończenie zwiedzania ok. godz. 18:00. 
 
* w przypadku gdy Pałac Imperatora jest nieczynny następuje zwiedzanie Świątyni Kitano-Tenmangu. 
 
Nocleg w hotelu w Kyoto. 
 
Dzień 12 (czwartek)
Śniadanie w hotelu. 
Pierwsza część dnia do własnej dyspozycji.  Po południu zapraszamy na wycieczkę do oddalonego o ok. 40 km miasta Nara. Wyjazd busem o godz. 14:00 z okolicy głównej stacji kolejowej w Kyoto. W Nara najpierw zapraszamy na zwiedzanie Świątyni Todaji oraz parku Nara. Świątynia Todaji to największa drewniana budowla na świecie a znajdujący się w niej  wielki posąg  Buddy Rushany mierzy ponad 16 metrów wysokości. Następnie odwiedzą Państwo chram shintoistyczny Kasuga Taisha. 
W parkach w okolicy świątyń można spotkać swobodnie przechadzające się wśród turystów, oswojone daniele.
Powrót do Kyoto nastąpi ok. godziny 19:00.
 
Nocleg w hotelu w Kyoto.
 
Dzień 13 (piątek)
Śniadanie w hotelu.
Dzień do własnej dyspozycji.
Polecamy go spędzić na odkrywaniu zaułków Kyoto. W dzień interesującym miejscem jest Targ Nishiki. Można zakupić tu głównie orientalne produkty spożywcze. Polecamy również spacer dzielnicą Gion, stanowiącą niegdyś centrum miasta. Dzięki kultywowaniu tradycji do dziś można znaleźć tam działające szkoły gejsz. 
Warto również wybrać się do Kinkaku-ji czyli Świątyni Złotego Pawilonu, będącą jedną z wielu budowli w Kyoto wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 
 
Nocleg w hotelu w Kyoto. 
 
Dzień 14 (sobota)
Śniadanie w hotelu. 
Po śniadaniu  o godzinie 8:00 wyjazd na całodzienną wycieczka do Hiroszimy i Miyajima. Z Kyoto pociągiem przejadą Państwo do Hiroszimy – przyjazd ok. godz. 10:30. Na wyspę Miyajima zabierze Państwa prom. Na wyspie znajduje się chram Itsukushima ze słynną bramą Tori ustawioną w wodzie, która jest jedną z najbardziej rozpowszechnionych wizerunków Japonii.  Na wyspie będą mieli Państwo czas wolny do własnej dyspozycji – można przeznaczyć go na zwiedzanie oraz posiłek we własnym zakresie. Następnie powrót promem na ląd i przejazd do Pomnika Parku Pokoju w Hiroszimie. Będą mogli Państwo zobaczyć Park Pokoju oraz Kopułę Bomby Atomowej, czyli ruiny centrum wystawowego, które jako jedyne przetrwało wybuch zrzuconej ok.150 m dalej bomby atomowej (wydarzenie miało to miejsce 6 Sierpnia 1945 roku). Po zwiedzaniu przejazd na główną stację kolejową i powrót pociągiem do Kyoto. Przyjazd do Kyoto ok. godziny 21:00.
 
Nocleg w hotelu w Kyoto.
 
Dzień 15 (niedziela)
Przed śniadaniem nadanie głównego bagażu do wysłania do hotelu w Tokio – na podróż rekomendujemy przygotowanie małego bagażu podręcznego. 
Śniadanie w hotelu. 
Po wykwaterowaniu z hotelu udadzą się Państwo samodzielnie na stację kolejową w Kyoto, skąd nastąpi przejazd do Tokio pociągiem typu Shinkansen *
W Tokio przejazd i zakwaterowanie w hotelu Shinjuku Washingoton (lub podobnym)
Nocleg w hotelu w Tokio.
*W zależności od Państwa chęci spędzenia większej części dnia w Kyoto lub Tokio przejazd pociągiem Shinkansen do Tokio może nastąpić rano,  po południu lub wieczorem.
 
Dzień 16 (poniedziałek)
Śniadanie w hotelu.
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko Narita z anglojęzycznym asystentem. Planowany wylot z Tokio do Warszawy o godz. 11:05 (czasu lokalnego). Przylot do Warszawy o godz. 14:40 (czasu lokalnego). 
 

Cena zawiera:

- Bezpośredni przelot PLL LOT na trasie Warszawa - Tokio – Warszawa, samolotem typu Dreamliner 

- Transfer z/do lotniska Narita w Tokio do/z hotelu (transfer współdzielony)

- Japan Rail Pass – 14 dni – bilet na połączenia kolejowe obowiązujący przez 14 dni
- 6 noclegów w hotelu Shinjuku New City(lub podobnym) w Tokio, ze śniadaniami

- 1 nocleg w hotelu Kowakien (lub podobnym) w Hakone, ze śniadaniami oraz kolacją

- 1 nocleg w hotelu Ouan (lub podobnym) w Takayama, ze śniadaniami oraz kolacją (tradycyjny pokój japoński)

- 1 nocleg w hotelu Kanazawa (lub podobnym) w Kanazawa, ze śniadaniami

- 5 noclegów w hotelu New Miyako (lub podobnym) w Kyoto, ze śniadaniami
- Całodzienne zwiedzanie Tokyo z przewodnikiem, lunch w lokalnej restauracji (wycieczka grupowa)

- Całodzienną wycieczkę na górę Fuji oraz do Hakone, lunch w lokalnej restauracji

- Całodzienną wycieczkę do Nikko

- Całodzienną wycieczkę do Kamakura, Yokohama oraz nad zatokę Tokijską

- Całodzienne zwiedzanie Kyoto z przewodnikiem

- Popołudniową wycieczkę do Nara

- Całodzienną wycieczkę do Hiroszimy i Miyajima

- Prywatny transfer w Hakone z hotelu na stację kolejową

- Bilety na przejazd autobusami rejsowymi pomiędzy Takayma a Shirakawago

- Bilety na przejazd autobusami rejsowymi pomiędzy Shirakawago a Kanazwa

- Ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagażu

Cena nie zawiera:

- Wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz innych wydatków osobistych.

 

Ważne informacje

- Serwis na miejscu - obsługa anglojęzyczna

- Cena przelotu w taryfie Economy Class ( przelot w Premium Class lub Business Class za dod. opłatą)

 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.

 

Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży