Chorwacja FLy & Drive

Cena pakietu od 3960,00 PLN
Zwiedź przepiękną Chorwację samochodem! Podróżuj według swoich upodobań. Dostarczymy Ci samochód oraz zarezerwujemy noclegi na przygotowanej przez nas trasie.

Transport: Samolot

Data wylotu: 02.07.2016

Data powrotu: 11.07.2016

Liczba dni: 10

W każdą sobotę do daty 31.10.2017

Transport: Samolot

Data wylotu: 02.07.2016

Data powrotu: 11.07.2016

Liczba dni: 10

W każdą sobotę do daty 31.10.2017

Zalety programu:

- indywidualny tryb zwiedzania

- samochód podstawiony na lotnisko w Zagrzebiu

- zarezerwowane noclegi ze śniadaniami na trasie przejazdu

- bezpośredni przelot z Warszawy do Zagrzebia

Plan podróży:

Dzień 1 (sobota): WARSZAWA - ZAGRZEB

Wylot z Warszawy w godzinach popołudniowych. Wieczorny przylot na lotnisko w Zagrzebiu. Odebranie samochodu i przejazd do hotelu w Zagrzebiu, gdzie nastąpi zakwaterowanie.

Nocleg w Zagrzebiu.

 

Dzień 2 (niedziela): ZAGRZEB – PLITVICE 150KM

Śniadanie w hotelu. Pierwszą część dnia proponujemy przeznaczyć na zwiedzanie Zagrzebia. W historycznym centrum miasta uwagę przykuwają Kościół Świętego Marka z charakterystyczną mozaiką na dachu, Katedra, Uniwersytet oraz budynek Teatru Narodowego. Po spacerze po zabytkowej części miasta przejazd do Plitwickich Jezior. Kompleks jezior został wpisany na listę Naturalnego Dziedzictwa UNESCO w 1979 roku. Na całość składa się 16 jezior z krystalicznie czystą wodą. Położone są na różnej wysokości wśród przepięknych lasów. W związku z różnicą poziomów jeziora połączone są licznymi wodospadami oraz kaskadami wodnymi. Na miejscu do wyboru kilka tras wędrówki, zróźnicowanych pod wzgędem długości oraz trudności marszu. 

Nocleg w Grabovacu.

 

Dzień 3 (poniedziałek) PLITVICE – ZADAR 150KM

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do Zadaru. W Zadarze zwiedzanie zabytkowego centrum miasta wraz z Katedrą Św. Anastazji, uznawanej za najbardziej imponującą w całej Dalmacji oraz ruin Rzymskiego Forum.  W mieście znajdują się dwie współczesne instalacje architekta Nikole Bašića – „Morskie Organy” oraz „Powitanie Słońca”. Obowiązkiem jest przejście główną ulicą miasta- Kalelarga. Niezliczone kawiarnie i sklepy sprawiają, iż miejsce jest to bardzo popularne zarówno za dnia jak i  w nocy.

Nocleg w Zadarze.

 

Dzień 4 (wtorek) ZADAR

Śniadanie w hotelu. Dzień ten proponujemy spędzić w Zadarze oraz okolicy, na przykład na jednej z  wysp. Można dostać się na nie licznymi promami. Amatorzy nurkowania będą usatysfakcjonowani, ponieważ w okolicy znajduje się wiele znakomitych miejsc do nurkowania. Wypożyczenie sprzętu oraz lekcja z instruktorem, również nie są problemem. Malownicze plaże rozciągające się wzdłuż całego wybrzeża, sprzyjają wypoczynkowi nad wodą.

Nocleg w Zadarze.

 

Dzień 5 (środa) ZADAR – RIWIERA MAKARSKA 250KM

Śniadanie w hotelu.Po śniadaniu przejazd malowniczą drogą wzdłuż wybrzeża Adriatyku w stronę Makarskiej. Po drodze można podziwiać urokliwe miejscowości a widoki zapierają dech w piersi. Makarska jest znana z intensywnego życia nocnego. Nie brakuje tu lokali gastronomicznych, barów oraz klubów otwartych w sezonie do późnych  godzin nocnych. Miejsce to jest chętnie odwiedzane przez miłośników zabawy.

Nocleg w Grdacu.

 

Dzień 6 (czwartek) RIWIERA MAKARSKA – DUBROWNIK – RIWIERA MAKARSKA 310KM

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Dubrownika. Po przyjeździe do Dubrownika proponujemy spacer po tym niezwykłym mieście, nazywanym „Perłą Adriatyku”. Miasto wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO i kryje liczne zabytki. Jedną z największych atrakcji są potężne mury miejskie okalające starą cześć miasta. Początki budowy sięgają IX wieku. Wewnątrz murów uwagę przyciąga Placa, czyli główna arteria miasta, Wielka Fontanna Onufrego,  Kolumna Rolanda, Pałac Rektorów czy Plac Luža z pałacem Sponza.

Wieczorem powrót do Makarskiej.

Nocleg w Grdacu.

 

Dzień 7 (piątek) RIWIERA MAKARSKA 

Śniadanie w hotelu. Dzień ten proponujemy przeznaczyć na wypoczynek na jednej w wielu plaż znajdujących się w okolicy. Polecamy również wyprawę na masyw górski Biokovo. Jest to jedyna część Gór Dynarskich sięgająca morza. Najwyższy szczyt to Góra Św. Jerzego wznosząca się na wysokość 1762 m n.p.m.. Ze zboczy masywu można podziwiać wspaniałe widoki na morze oraz pobliskie wyspy.

Nocleg w Grdacu.

 

Dzień 8 (sobota) MAKARSKA – SPLIT – TROGIR – ŠIBENIK 180KM

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Splitu. W Splicie polecamy zwiedzanie wspaniałego Pałacu Dioklecjana. Zachwyt odwiedzjących wzbudzają zabytkowe piwnice, perystyl oraz Katedra Świętego Duje. Po zwiedzaniu Spilitu przejazd do Trogiru. Warto zatrzymać się w tym malowniczym średniowiecznym mieście. Nocleg zaplanowany jest w miejscowości Šibenik.

Nocleg w Šibeniku.

 

Dzień 9 (niedziela) ŠIBENIK – ZAGRZEB 350KM

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu proponujemy zwiedzanie miasta. Po południu przyjdzie czas na pokonanie ostatniego odcinka podczas podróży - do Zagrzebia. Podczas przejazdu do Zagrzebia polecamy  korzystanie w uroków Adriatyckiego wybrzeża.

Nocleg w Zagrzebiu.

 

Dzień 10 (poniedziałek) ZAGRZEB

Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko. Oddanie samochodu.

Wylot do Warszawy o godz. 11:10.

Przylot do Warszawy o godzinie 13:00

Cena zawiera:

- bezpośredni przelot Polskimi Liniami Lotniczymi LOT na trasie Warszawa – Zagrzeb – Warszawa

- zakwaterowanie w hotelach 3* wg poniższego zestawienia, pokoje 2-osobowe z łazienką 

- 2 noclegi w Zagrzebiu w hotelu Laguna ***(lub podobnym)

- 1 nocleg w Grabovacu w Plitvicka Villa ***(lub podobnym)

- 2 noclegi w Zadarze w hotelu Porto *** (lub podobnym)

- 3 noclegi na Riwierze Makarskiej w Grdacu hotelu Conte *** (lub podobnym)

- 1 nocleg w Vodicach w hotelu Orion *** (lub podobnym)

- wyżywienie: śniadania

- opłaty klimatyczne

- wynajęcie samochodu na okres 10 dni (typ VW Polo, Opel Corsa lub podobny) – wliczone brak limitu kilometrów,

- ubezpieczenie (CDW (collision damage waiver - od uszkodzenia samochodu), TP(theft protection - ubezpieczenie od kradzieży), PAI (Personal Accident Insurance) - ubezpiecza wszystkie osoby podróżujące samochodem od skutków wypadku, do określonej kwoty, GPS

- ubezpieczenie turystyczne KL, NNW, bagażu

Cena nie zawiera:

wycieczek, posiłków i napojów innych niż wymienione w programie oraz wydatków osobistych.
- kosztów paliwa, opłat parkingowych itp. 
- ubezpieczenia Super CDW, które chroni wynajmującego przed poniesieniem kosztów w przypadku kolizji lub kradzieży   
- kosztów wstępu do muzeów, atrakcji turystycznych etc. na trasie
- usług przewodnickich w zwiedzanych miastach 
- opłat bagażowych w hotelach 

Ważne informacje: 

- serwis na miejscu - obsługa anglojęzyczna

- możliwość zamówienie przewodnika w zwiedzanych miastach.
- możliwość zakwaterowania w hotelach wyższej kategorii.
- możliwość wypożyczenia auta wyższej klasy.
- możliwośc zmiany programu na zapytanie
 
Podane w serwisie internetowym ceny są orientacyjne i moga ulec zmianie ze względu na różnice kursowe, sezon turystyczny (niski, średni, wysoki) oraz dostępność hoteli.
Sezon niski: IV, V
Sezon średni: VI, IX
Sezon wysoki: VII, VIII
 
Niniejsza oferta nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, a dane w niej zawarte mają jedynie charakter informacyjny i mogą ulec zmianie.
 
Zapytaj o ofertę

W celu skalkulowania i przygotowania oferty prosimy o podanie imion i nazwisk uczestników zgodnie z dokumentami podróży